Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Zalakaros

Termální lázně Zalakaros

- online rezervace pro Zalakaros (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

Termální lázně vonící novotou

Lázeňský komplex, který můžete navštívit na území západomaďarského Zalakarosu, pokud jde o jeho vybavení, patří k těm nejmoderněji zařízeným v celé zemi. Kromě toho se - co do své celkové rozlohy - řadí i na šesté místo pomyslného žebříčku maďarských lázní. Jste-li tak v situaci, kdy nevíte pro které z více než dvacítky maďarských termálních lázní se rozhodnout, a zároveň svůj pobyt nechcete strávit na místě, kde je vstupné za láci, čemuž odpovídá jeho vybavení i velikost, pak zvolte s klidným svědomím lázně Zalakaros. Určitě neodjedete zklamáni.

Zalakaros, vesnice s půldruhým tisícem obyvatel, leží v západní části země zhruba ve vzdálenosti třiceti kilometrů od známého Blatenského jezera. Rozkládá se v zemědělském regionu v těsném sousedství mnoha vinic, díky čemuž návštěva lázní Zalakaros získává rovněž vítaný rozměr pobytu v klidném kraji nepoznamenaném průmyslovým životem země.

Zdejší rozlehlý areál pak příchozím nabízí úctyhodný prostor více než pěti kilometrů čtverečních jen pokud jde o jeho vodní plochu(!), přičemž téměř jedna třetina této plochy náleží krytým kapacitám.

Máme-li tuto krytou část lázeňského komplexu popsat blíže, pak musíme upozornit na dva bazény s léčivou vodou, jeden bazén s vodou termální, a konečně bazén, jež je zasvěcen potápění.

Stejně tak zde najdete rovněž několik saun a terapeutické centrum, jehož jedna část je věnovaná vodním masážím. Návštěvníci se zde mohou objednat na běžné i vodní masáže, léčebnou gymnastiku, uhličité koupele, elektroléčbu nebo zábaly.

Venkovní termální areál se pak rozkládá na velkorysé ploše zhruba deseti hektarů, kde lze navštívit sedm bazénů různého zaměření - kromě léčebných i ryze sportovní, rodinné nebo čistě dětské.

Minerální pramen s teplotou 96°C

Minerální pramen, jímž jsou napuštěny léčebné bazény, potom tryská z hloubky kolem dvou set metrů,ve které dosahuje teploty celých 96°C. Jde o hydrogenuhličitou vodu kyselé povahy s rozpuštěnou solí, která kromě toho obsahuje síru a brom, navíc je radioaktivní. Z minerálních látek v něm nacházíme především vápník, hořčík, nebo mangan.

Pokud jde o účinky tohoto unikátního termálního pramene na lidské zdraví, můžeme s jistotou říci, že pomáhá lidem s obtížemi pohybového ústrojí, poruchami nervového systému, ale i s chronickými obtížemi gynekologického rázu. Podobně lze pobyt v termálních lázních Zalakaros doporučit coby součást poúrazové rehabilitace, nebo pooperační rekonvalescence.

Otevírací doba celého areálu začíná úderem 9. hodiny, lázeňský komplex pak zavírá své brány v závislosti na ročním období a druhu bazénu mezi 18. a 20. hodinou.

Co se týče vstupného, opět zde není stanovena cena vstupného pro celý areál, dodejme jen, že cena vstupenky pro dospělou osobu začíná na 1070 Ft, může se však vyšplhat až na 2000 Ft.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Zalakarosu
- zájezdy na poslední chvíli do Zalakarosu

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: apartmánový dům ZALAGYONGYE II. - ZK 05
strava: Bez stravy
od: 20.4. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 27.4. 2013
hotel: FREYA hotel - Zalakaros
strava: Polopenze
od: 20.9. 2013
délka pobytu: 4 dny
do: 23.9. 2013