Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Pécs

Pécs

- podívejte se na možnosti ubytování v termálních lázních Pécs (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

Hlavní město evropské kultury

Pécs je téměř stošedesátitisícové město ležící v západním Maďarsku. Podle archeologů je oblast, kde se dnešní Pécs rozkládá, obydlena přinejmenším již dva tisíce let. Dnes jde o sebevědomé univerzitní město, kteréžto pravidelně hostí mnohé kulturní akce, jejichž častému úspěchu napomáhá především skutečnost, že jde o místo s tradičně silnou kulturní scénou. Ne nadarmo je koneckonců obvykle Pécs považován za centrum celého Zadunajského regionu.

Historické centrum města upomínající doby římského impéria, kdy zde příchod jeho vojsk ukončil období keltské nadvlády nad krajem, patří k jedněm z nejzajímavějších míst západního Maďarska, což spolu s příchodem 21. století definitivně posvětil i zápis na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Lázně Hullámfürdő

Přestože je Pécs obvykle ve světě znám právě díky své bohaté minulosti, jež na tváři města zanechala hluboký otisk vévodící Pécsi i dnes, vynikající renomé si vydobyly i zdejší lázně.

Lázeňský komplex nesoucí jméno Hullámfürdő můžete navštívit ulici Szendrey, kde za jeho zdmi na návštěvníky areálu čekají tři základní bazény, jimž sekunduje široká nabídka doplňkových aktivit. Celé lázně jsou přitom tradičně rozděleny na venkovní a vnitřní část.

Kromě samotných bazénů, parku jako stvořenému pro odpočinek a především starověkého zábavního parku v Hullámfürdő funguje i centrum zaměřené na masáže a příbuzné terapie. Zde také najdete finskou saunu nebo bublinkové koupele, ale i solárium.

Venkovní bazény jsou otevřené pouze během letní sezóny, tedy od května do konce srpna, a to v čase od 9 do 19 hodin. Vnitřní část pécských lázní je pak v provozu celoročně, a to od 6 do 22 hodin.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do termálních lázní
- zájezdy na poslední chvíli do termálních lázní

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: SANTE hotel - Hévíz
strava: Snídaně
od: 1.6. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 5.6. 2013
hotel: ÓVÁR apartmánový penzion - Mosonmagyaróvár
strava: Bez stravy
od: 30.6. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 4.7. 2013