Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Kehidakustány

Kehidakustány

- vyhledejte a zarezervujte si ubytování v Maďarských termálech (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

Navštivte termální lázně Kehida

Kehidakustány, drobná vesnička s asi tisícovkou obyvatel ležící v malebném údolí Zalské pahorkatiny, vstoupila do světa termálního lázeňství před šesti lety, kdy byl na jejím území objeven minerální pramen. Od té doby v areálu lázní Kehida, rozprostřeném na ploše asi tří hektarů, odvedli slušný kus práce: na hosty zde čeká hned třináct různých bazénů, jejichž vodní hladiny by společně pokryly plochu o přibližné rozloze více než půldruhého čtverečního kilometru.

Vesnici Kehidakustány najdete zhruba dvě desítky kilometrů od severozápadních břehu Balatonu, v blízkosti Hévízu a asi osmnáct kilometrů od Keszthely.

Areál lázní Kehidakustány

Zdejší areál, bez sebemenším pochyb odpovídající všem nárokům kladeným na lázně jednadvacátého století, je rozdělen na sezónně otevřenou venkovní část, a část vnitřní, která je přístupná celoročně.

Pod širým nebem zde nacházíme především tzv. zážitkové bazény a plavecký areál, spolu s ním je nicméně možné navštívit rovněž různé vodní atrakce, k dispozici je i bazén určený čistě dětem. Nejdůležitější součásti lázní Kehida pak nacházíme v jejich zastřešené části. Ta v sobě ukrývá zejména tzv. sedací bazény naplněné vodou z termálního pramene, opět zážitkový bazén jehož součástí jsou masážní trysky a vířivky, ale třeba i tobogan. Rovněž lze v této části navštívit některou ze saun.

Vnitřní část lázeňského komplexu se mimoto může pochlubit třípodlažním atriem zbudovaným ve středomořském stylu, v jejích bazénech najdeme mnoho druhů fontán, gejzírů,divokou vodu, ale i relaxační zónu s klidným místem pro pití čaje nebo odpočinek s malými dětmi.

Bílá zóna, tedy místo s bazény do nichž je přiváděna voda z termálního pramene o teplotě 49°C, je na rozdíl od obvyklé praxe vhodná i pro děti. Místní voda, podle rozborů pochází původně z Pannonského moře, totiž není radioaktivní, díky čemuž lze koupel ve zdravotní části lázní doporučit rovněž lidem s nemocemi srdce.

Složení pramenu

Jde o sirnatou vodu bohatou na mnoho důležitých minerálů, odborníci ji vysoko hodnotí zejména díky jejím obsahům vápníku, hořčíku, draslíku a solím. Svůj význam ukázala především coby účinný prostředek v boji proti revmatismu a potížím s pohybovým ústrojím obecně, osvědčila se rovněž při léčbě gynekologických obtíží nebo kožních nemocí, jakož i onemocnění nervového systému.

Termální pramen z kehidakustánského zřídla má jako takový výrazně zklidňující účinek na pokožku, přirozeně podporuje její regeneraci. Mimo různých dermatologických onemocnění a alergií jej lze doporučit i jako součást boje proti akné.

Nezbytným doplňkem lázeňského života v Kehidakustány je samozřejmě i široká nabídka terapií. Mimo podvodních masáží a tělocviku tak zde lze přistoupit například i k léčbě ultrazvukem nebo ke galvanickým koupelím.

Otevírací doba lázní Kehida se liší v závislost na právě probíhajícím ročním období. Letní sezóna zde startuje spolu s 1. květnem, a končí až 5. října. V tuto dobu je zde otevřeno každý den, přičemž od neděle do čtvrtka od 8 do 20 hodin, v pátek a v sobotu potom od 8 do 22 hodin.

Během zimního provozu po zbytek roku je pak od neděle do čtvrtka otevřeno od 9 do 20 hodin, v pátek a v sobotu od 9 do 22 hodin.

Vstupenky se prodávají ve třech verzích podle toho, které části lázeňského komplexu návštěvník hodlá navštívit. Základní celodenní vstupné pouze do venkovní části areálu vyjde na 1500 Ft, spolu se vstupem do vnitřní části potom na 2850 Ft, rozhodnete-li se navštívit i saunu, připravte si 4500 Ft.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do termálních lázní
- zájezdy na poslední chvíli do termálních lázní

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Mosonmagyaróvár - hotel Thermal - Relax (3 noci)
strava: Snídaně
od: 21.10. 2013
délka pobytu: 2 dny
do: 22.10. 2013
hotel: ÉVA penzion - Sárvár
strava: Snídaně
od: 5.5. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 9.5. 2013