Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Igal

Igal termální lázně

- vyhledejte a zarezervujte si ubytování v Maďarských termálech (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

Igal, vesnička se zhruba tisícovkou obyvatel asi padesát kilometrů jižně od Balatonu, vděčí za svůj současný status lázeňského střediska neúspěšným pokusům o hledání ropy z padesátých let dvacátého století. Olejářská velmoc ze sice z této oblasti nikdy nestala, na druhou stranu sem v posledních letech rok co rok proudí přes sto tisíc návštěvníků termálních lázní, což pro tyto pokusné vrty určitě není žádný špatný výsledek. Nepochybnou zajímavostí přitom je, že velká část těchto lázeňských kapacit dodnes zůstává ve vlastnictví místní samosprávy. Hledáte-li klidné místo, kde zdejší úspěch místním nestoupl do hlavy, nemůžete udělat chybu, pokud se vypravíte právě sem - do srdce idylické vrchoviny Somogy.

Historie areálu

První dva bazény v Igalu spatřily světlo světa na počátku šedesátých let, a několik sezón později se celý areál rozrostl o dva další, přičemž ty nejstarší byly přebudovány na vnitřní. Od té doby tak návštěva Igalu není sezonní záležitostí - místní lázně jsou v provozu celoročně. Čtyřicet let fungování celého lázeňského areálu v Igalu oslavili dvojnásob: v této době se totiž Igal konečně dostává na oficiální seznam léčebných lázní.

V současné době přitom místní minerální pramen, tryskající z hloubky téměř sedmi set metrů o teplotě kolem sedmdesáti stupňů, představuje základní kámen velkorysého komplexu čítajícího hned devět bazénů.

Ve dvou z nich, krytých a termálních, je napuštěna voda o teplotě 34 a 38°C, v dalších dvou venkovních, opět naplněných vodou ze zdejšího termálního pramene, je teplota udržována ve výši 32 resp. 34°C. Kromě nich se lze svlažit mimo jiné v čistě plaveckém bazénu a bazénu sloužícímu dětem, kde teplota vody dosahuje 30°C. Zejména jeho častí návštěvníci pak určitě ocení také přítomnost toboganu o délce zhruba padesáti metrů.

Rekreační potenciál celého areálu pak podtrhují okolní sportoviště, na nichž se lze věnovat například basketbalu nebo malé kopané. Samozřejmostí je pak centrum krásy, kde vás obslouží zkušení specializovaní terapeuti.

Složení léčivého pramenu

Místní termální pramen za své výrazně zklidňující účinky vděčí především konstantně vysokému obsahu jódu, spolu s ním jsou jeho neopominutelnými složkami hydrogenuhličitany, soli a mnoho důležitých minerálních látek. Celkový příznivý účinek všech těchto složek na lidské tělo pak podtrhuje relativně vysoká teplota tohoto pramene, jež usnadňuje jejich vstřebávání.

Výsledkem pak je poměrně dlouhý výčet neduhům, proti nimž se obvykle návštěva termálních lázní Igal doporučuje. Na jednom z prvních míst je zde léčba poruch pohybového ústrojí, revmatismu a samozřejmě kloubních onemocnění. Výrazný biologický účinek tohoto minerálního pramene se stejně tak osvědčuje při léčbě pacientů trpících nejrůznějšími poruchami krevního oběhu nebo chronických onemocnění urologického a gynekologické rázu, případně u problémů s páteří. Laboratorní testy rovněž prokázaly význam zde po desetiletí praktikované pitné kúry. Ta příznivě ovlivňuje tělo soužené žaludečními i střevními obtížemi nebo překyselení.

Zajímají-li vás rovnou otevírací hodiny a výše vstupného, pak vězte, že lázně Igal během letní sezóny, která začíná 1. května a končí na konci září, otevírají své brány již v 8.00, aby je uzavřely s úderem 19, hodiny. Po zbytek roku pak otvírací doba začíná o hodinu později, a končí o hodinu dříve. Cena základní vstupenky pro dospělého návštěvníka činí 1510 Ft.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do termálních lázní
- zájezdy na poslední chvíli do termálních lázní

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: ROZMANN penzion - Sárvár
strava: Bez stravy
od: 30.4. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 7.5. 2013
hotel: Danubius hotel Sárvár
strava: Polopenze
od: 19.6. 2013
délka pobytu: 4 dny
do: 22.6. 2013