Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Hegykö

Hegykö

- aktuální nabídky ubytování v Hegykö (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

V sousedství Neziderského jezera

Hegykö, po dlouhou dobu nenápadná vesnice s asi tisícovkou obyvatel, má v porovnání s mnoha jinými místy, kde lze navštívit pověstné maďarské termální lázně, jednu obrovskou výhodu - leží v těsné blízkost břehů Neziderského jezera, třetího největšího jezera ve Střední Evropě, díky čemuž má o své návštěvníky v podstatě postaráno. Neziderské jezero bylo totiž před sedmi lety vyhlášeno součástí respektovaného Seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud tak rádi své pobyty v lázních spojujete s poznáváním hodnotné krajiny, můžete v Hegykö udělat jen tu nejlepší zkušenost.

Hegykö je jednou z deseti vesnic, jež leží při břehu maďarské části Neziderského jezera, které je součástí maďarsko-rakouského pomezí. Rovněž jde o pomyslnou bránu do Národního parku Fertö-Hanság, který je po dlouhá tisíciletí domovem mnoha dnes chráněných druhů. Připomeňme, že celou oblast vysoko hodnotili již staří Římané, kteří jezero překřtili na Lacus-Peiso.

I přes skutečnost, že Hegykö leží v takto unikátní oblasti, a jsou zde v provozu poctivé termální lázně, daří se dosud této vesničce držet stranou masivního turistického rozmachu, který v posledních deseti letech „postihl” tolik podobných míst. Preferujete-li proto klid a neokázalý odpočinek, kdy člověk nepotřebuje být viděn na prestižních místech, můžeme vám Hegykö a jeho termální lázně jen a jen doporučit.

Celý areál se přitom dočkal výraznější přestavby a důkladné rekonstrukce před sedmi lety, pročež zde jde ruku v ruce v zásadě poklidný kolorit obce s lázeňskou vybaveností, která si v ničem nezadá s mnohem známějšími a rušnějšími středisky. Celý komplex najdete v podstatě přímo ve středu obce, kde zabírá plochu o cca šesti hektarech. Součástí areálu termálních lázní Hegykö je jak krytá, tak i venkovní část, kde nacházíme celkem sedm bazénů - dva úplně zastřešené, část venkovního areálu je potom pod ochranou konstrukce chránící před nenadálými rozmary počasí. Teplota vody se v léčebných bazénech pohybuje v rozmezí 26 až 38°C, termální bazény jsou napuštěny vodou, jejíž teplota osciluje mezi 30 až 37°C.

Vlastnosti termálního pramene

Co se týče vlastností zdejšího termálního pramene tryskajícího z hloubky téměř půldruhého kilometru o teplotě 55°C, jde o kyselou, hydrogenuhličitou minerální vodu vyznačující se vysokou koncentrací sodíku, jódu, chloridu a fluoru.

Pobyt ve zdejších termálních lázních se potom obvykle doporučuje lidem trpícím onemocněními pohybového ústrojí, lidem s kožními nemocemi, obtížemi gynekologického nebo urologického charakteru. Vhodná je rovněž jako důležitá součást pooperační rekonvalescence.

Z doplňkových služeb pak zmiňme alespoň bahenní lázeň založenou na léčivém účinku hévízkého bahna, nabídku vodních cvičeni a samozřejmě slušný výběr masáží.

Otevřeno je vždy o 9 hodin, přičemž během letních měsíců se končí spolu s příchodem 19. hodiny, v období října až března v 17 hodin, a konečně v dubnu a září v 18 hodin.

Vstupné se zatím daří udržet na vskutku lidové úrovní 1000 Ft. Za celodenní vstupenku pro dospělou osobu.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do termálních lázní
- zájezdy na poslední chvíli do termálních lázní

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: GRÓF CZIRÁKY penzion - Gyor
strava: Snídaně
od: 2.5. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 6.5. 2013
hotel: AQUA hotel - Komárom
strava: Snídaně
od: 8.9. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 12.9. 2013