Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Eger

Eger Maďarsko

Termální lázně
 • teplota vody: 26 - 37°C
 • otevřeno: celoročně
Bazény
 • dětský venkovní
 • plavecký krytý
 • plavecký venkovní
 • termální venkovní
 • zážitkový venkovní
Indikace
 • nemoci pohybového ústrojí
Služby
 • bahenní zábaly
 • léčebné masáže
 • perličková lázeň
 • podvodní masáž proudem vody
 • zdravotní cvičení
Ostatní
 • finská sauna
 • infrasauna
 • sauna
 • solárium
Kontakty
Eger Termál sro.
ulica Tivadar Franka 5.
3300 Eger
Tel. 00 36 36 511 816
Oficiální stránky: egertermal.hu/
Otevírací doba: egertermal.hu/sk/nyi...
- aktuální ubytování Eger s možností online rezervace (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

Léčivé koupele ve výkladní skříni maďarského baroka

Eger MaďarskoVíce než padesátitisícový Eger, město ležící v hornaté severní části Maďarska, není dnes známý pouze díky své barokní architektuře ani slavné bitvě, kdy zde Maďaři na hlavu porazili turecká vojska. Vyslovíte-li totiž jeho jméno v kterékoliv evropské zemi, s největší pravděpodobností záhy přijde řeč na zdejší slavné lázně. Nejde o velké překvapení - léčivé prameny zde totiž nachází své využití již více než po půl tisíciletí.

Podle některých historiků příznivý účinek zdejších pramenů na lidské zdraví paradoxně odhalili turečtí nájezdníci, kteří město po dlouhá léta okupovali a přestavěli k obrazu svému. Evlia Chelebi, slavný turecký cestovatel, k tomuto v šestnáctém století píše, že ve městě lze navštívit hned troje veřejné lázně, a pokud má návštěvník města štěstí, může skončit v některé z dvou stovek léčivých koupelí, jichž si bohatí měšťané užívají v soukromí svých domů.

Saracéni již z Uher samozřejmě dávno odtáhli, léčivá voda však zůstala. Roku 1936 tak v Egeru vzniká první bazén napuštěný termální vodou, která díky vysokému obsahu radonu představuje evropský unikát.

Koupele v radioaktivní vodě

Návštěva lázní v Egeru proto skýtá možnost léčivé koupele v radioaktivní vodě, která je mimoto velice bohatá hořčík a vápník, kteréžto složky společně představují ušlechtilý způsob, jak překonat především obtíže spojené s revmatismem a poruchami pohybového ústrojí. Termální koupel zde lze doporučit stejně tak lidem zotavujícím se po operacích, stejně jako - možná trochu překvapivě - i například těm, kteří se dlouhodobě přespříliš potí. Podobně si sem nacházejí svou cestu lidé trpící kožními nebo gynekologickými obtížemi.

Dobrým zvykem maďarských lázní jako takových je provozování termálních lázní nejen vnitřních, ale i venkovních. A ani Eger v tomto směru nepředstavuje výjimku. Pokud se proto rozhodnete z pestré nabídky maďarských lázní právě pro Eger, nemusíte svůj pobyt plánovat s ohledem na právě probíhající roční období: návštívit lázně Eger se vyplatí po celý rok.

EgerSoučástí celého komplexu jsou navíc jeskynní termální lázně, které pod svou hladinou ukrývají dravé masážní proudy. Samozřejmostí je veškeré myslitelné zázemí - plavecké bazény, sauny, přehršel parků apod.

Teplota vody se ve venkovních částech pohybuje mezi 32-38°C, v krytých bazénech je její spodní hranice ještě o čtyři stupně vyšší. Můžete zde však narazit i na místa, kde zřídla vypouští vodu i o teplotě blížící se 50°C.

Velkou výhodou Egeru, oproti některým dalším maďarským lázeňským centrům je také skutečnost, samotné město není závislé právě pouze na lázních, ale příchozímu může nabídnout i ledacos dalšího.

Mnohými znalci maďarské kultury je označováno za místo, kde najdete vůbec nejkrásnější baroko v celém Maďarsku. Podobně vyhlášený je také zdejší středověký hrad, který na své ploše ukrývá mimo jiné i pozůstatky katedrály, kterážto byla datována až do 13. století.

V neposlední řadě je důležitou součástí tváře města také zdejší dlouhá tradice vinařství: Eger je místem, kde se nachází sklepy, v nichž zraje po celém světě proslulé víno. Pokud proto zvažujete návštěvu maďarských lázní nejenom ze zdravotních důvodů, ale zajímá vás také celková atmosféra země, nemůžete výběrem Egeru udělat chybu. Termální lázně, pohnutá minulost, poctivé víno, přesně takové Maďarsko najdeme právě zde.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do termálních lázní
- zájezdy na poslední chvíli do termálních lázní

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: ÓVÁR apartmánový penzion - Mosonmagyaróvár
strava: Bez stravy
od: 30.6. 2013
délka pobytu: 5 dní
do: 4.7. 2013
hotel: HOTEL AMETISZT
od: 19.5. 2013
strava: Snídaně
do: 22.5. 2013
délka pobytu: 4 dny