Navigace: Cestování » Průvodce » Lázně » Termální lázně » Maďarsko » Balf

Balf

- vyhledejte a zarezervujte si ubytování v Maďarských termálech (více o booking.com)
- aktuální nabídky zájezdů do termálních lázní v Maďarsku

Lázně kam by vás poslal sám Marcus Aurelius

Pokud dnes milovník historie trpí revmatismem a schyluje se u něj k návštěvě lázní, měl by se modlit, aby se mu podařilo dostat do maďarského Balfu, malého lázeňského městečka ležícího v blízkosti hranic s Rakouskem, nedaleko břehů Neziderského jezera. Oč je totiž samotný lázeňský areál menší, o to má Balf jako místo sloužící rekonvalescenci delší tradici. Podle dostupných informací do této oblasti totiž přijížděli již bojem znavení římští válečníci, které sem coby projev úcty za jejich oddané služby za odměnu posílal již císař Marcus Aurelius. Pokud se dnes navíc jako lázeňský pacient do Balfu vypravíte, můžete být ubytováni v útrobách přes dvě stě let starého zámku.

Balf, rozkládající se zhruba osm kilometrů východně od Sopronu dnes obývá zhruba tisíc lidí. Mimo dobře známých termálních lázní nad nimiž se vznáší hutné aroma sirovodíku je městečko známé rovněž díky svým historickým budovám: především stavbě kostela pocházející ze 14. století, stejně jako zhruba o tři století starších barokních budov lázní zdobených freskami slavného Dorffmeistera a již zmíněného zámku v současnosti sloužícího coby hotel především pro lázeňské hosty.

Na rozdíl od některých jiných míst v Maďarsku, kde termální lázně mohou připomínat spíše pouť než místo určené odpočinku a léčbě konkrétních poruch, v Balfu jde zdraví na ruku i jeho okolí. Krajina jež již na první pohled nezapře přítomnost mnoha chráněných rostlinných i živočišných druhů tak jenom zesiluje blahodárný účinek vody pocházejících z osmi místních minerálních pramenů. V bezprostředním okolí Balfu navíc budete hledat známky městské civilizace marně, díky čemuž jde o ideální místo pro pobyt nejen nemocných, ale i jejich rodinných příslušníků.

Těm se v Balfu nabízí mnohé možnosti, jak se zabavit: kromě přírodních krás, především na území Národního parku Fertő-Hanság, můžeme doporučit přinejmenším návštěvu Fertődu s jeho vyhledávaným zámkem, stejně jako účast na některém z operních představení, které se v průběhu léta pravidelně konají na vpravdě unikátním místě - uprostřed bývalého lomu ve Fertőrákos.

Složení léčivých pramenů

Ale zpět k péči o zdraví v podobě, v níž se praktikuje v lázních Balf. Jedinečné složení geologického podloží, na němž stojí tyto lázně v sobě skrývá obrovské zásoby minerální vody, která je kromě vysokých koncentrací solí bohatá na síru a vápník.

Pokud se chcete vystavit jejímu účinku, máte v lázeňském areálu na výběr jak z klasických léčebných koupelí, tak i termálních bazénů a různých variací na uhličité koupele. Kromě této „základní" nabídky se přitom lze v Balfu odevzdat i do rukou mnoha specializovaných fyzioterapeutů a masérů, oblíbené jsou rovněž podvodní tryskové masáže nebo Kneippova kůra.

Léčivé účinky lázní Balf

Tento pestrý rejstřík nabízených služeb pak návštěvníku uleví zejména od rozličných podob problémů s pohybovým ústrojím a páteří, stejně jako těm, kdo si stěžují na klouby. Podrobný výčet všech léčených poruch a obtíží by vydal na samostatný text, a proto se raději omezme jen na některé z nich.

Revmatismus měkkých tkání, osteoporóza, různá kožní onemocnění jako je například lupenka, léčba neurologických obtíží, stejně jako poúrazové rehabilitace, zažívací obtíže léčené pitím minerálního pramene. To jsou jen některé druhy obtíží, od nichž vám v lázeňském komplexu Balf mohou pomoci. Jádro nabídky nejdůležitějších léčebných procedur je opět umístěno do budovy státní nemocnice.

Na samotný závěr jenom dodejme, že i v případě, kdy se během svého pobytu rozhodnete plně koncentrovat na doporučené procedury, alespoň jednou se vydejte k břehům Neziderského jezera. Bez jeho návštěvy totiž žádná návštěva Balfu nemůže být kompletní.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do termálních lázní
- zájezdy na poslední chvíli do termálních lázní

Diskuze

téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: BÁRTOK penzion - Eger
strava: Snídaně
od: 24.4. 2013
délka pobytu: 6 dní
do: 29.4. 2013
hotel: ARANY SZARVAS FOGADÓ hotel - Gyor
strava: Snídaně
od: 15.5. 2013
délka pobytu: 3 dny
do: 17.5. 2013